Historia

Historia

 

Meble Zadora

Gdy rodzinna tradycja napotyka na nowoczesność

 

Meble Zadora to rodzinna marka, której historia zaczyna się jeszcze w XIX wieku. Naszym protoplastą był Eugeniusz Zadora, który w latach 90-tych XIX wieku zaczął uczyć się stolarstwa i wykonywać meble w swoim zakładzie w Zebrzydowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. To jego podpis znajduje się na umowie z dnia 20 sierpnia 1938r. którą w rodzinnym archiwum zachowaliśmy aż do dziś. Meble były wówczas wykonywane ręcznie, używano głównie hebli, dłut, gwoździ. Praca ta była bardzo pracochłonna ale również uczyła sumienności i dokładności. Zdobytą przez lata praktyki wiedzę przekazał swojemu synowi Eugeniuszowi II, który przeniósł swój zakład produkcyjny do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym okresie zaczęły pojawiać się pierwsze prymitywne maszyny do obróbki drewna. W warsztacie od najmłodszych lat pilnie pobierali nauki synowie. Kolejną ważną datą w naszej historii jest rok 1978 gdy własną firmę produkcyjną otworzył Wojciech Zadora. Początkowo dzielił warsztat wraz z ojcem i braćmi, w 1989 przeniósł produkcję do nowo wybudowanego zakładu. Pomysłem na sukces Wojciecha były inwestycje. Nowy zakład wyposażono w nowoczesne maszyny i urządzenia dzięki którym meble były produkowane szybciej i dokładniej. Meble Wojciecha Zadory cieszyły się uznaniem na targach polskich i zagranicznych. Jak każdy Zadora nie zapomniał aby swoją wiedzę przekazać następcy i tak od 2012 roku na czele firmy Meble Zadora stoi jego syn Piotr. Jak każdy z poprzedników wniósł wiele świeżości w poczynania rodzinnej marki. Modernizacja zakładu w nowoczesne cyfrowe maszyny, wprowadzenie nowych technik obróbki i wykańczania powierzchni, stworzenie nowych kolekcji meblowych, kompleksowa obsługa klienta min. projekt,pomiar, produkcja, montaż mebli, doradztwo i dostawa urządzeń AGD oraz blatów kamiennych to tylko niektóre dokonania młodego właściciela. 

Ważnym elementem historii firmy jest herb Zadora którym posługiwali się protoplaści rodu już w 1399r. i przetrwał w rodzinnej tradycji aż do dziś.    

Jesteśmy Dumni z naszych tradycji. 

Wierzymy że wypełniamy misję jaką powierzyli nam przodkowie. Czujemy się zobowiązani by tworzyć wyjątkowe meble i szkolić kolejne pokolenia stolarzy w rodzinie Zadora.